Nový začátek

Už pár měsíců jsem sem nenapsal žádný žvásty. :D

Rozhodl jsem se začít od znovu, články, co jsem napsal mám uložené, ale nejsou zde zveřejněny, nemá to nějaký větší důvod, ale prostě chci, aby se tu objevovaly nové články od roku 2013.

Trochu bych shrnul léto 2012.

Západ Slunce Balt 2012

Západ Slunce Balt 2012

Skútr na Barboře 2012

Skútr na Barboře 2012

 

Výhled z Kahlebergu

Výhled z Kahlebergu

Český Jiřetín výlet

Český Jiřetín výlet

(Veškeré fotografie najdete zde)

 

Užil jsem si první „motorkářskou“ sezónu, jezdil jsem prakticky každý den a párkrát si udělal i nějaký delší výlet okolo 200 kilometrů za den, ale na to ta moje aktuální padesátka do města už nestačí. I tak jsem si užil dost hezkých výletů hlavně po Krušných horách i u sousedů v Německu, tam se mi líbí nejvíce. Najel jsem poměrně dost kilometrů, za ten rok, co jsem na skútru jezdil jsem původní hodnotu 2 kilometrů na tachometru změnil na nynějších přes 8000 kilometrů.

 

Celou dobu jsem řešil hlavně nevýkonnost skútru a investoval i pár tisíc do opravy, v servisu mi ale řekli, že to je v pořádku, já ale furt nevěřil. No teď už to ale neřeším, protože jediný problém je opravdu v malém výkonu padesátky a divit se, že se mi to „plazí“ do kopců, které tady máme, někdy ještě k tomu ve dvou osobách je zbytečné.

 

I když jsem nedoufal, že by se mohlo podařit mít 125 ccm, která už je na cestování výkonnější i pro jízdu ve dvou osobách a cestování s ní by bylo tedy úplně jiné, tak se to možná podaří, našetřil jsem na autoškolu a na jaře si chci začít dělat papíry pro A1 tedy budu moc řídit motorku se zdvihovým objemem motoru 125 ccm. Snad se podaří i nějaký sice opět skútr ale ve 125 ccm, raději bych samozřejmě normální motorku s manuálním řazením, je s tím větší sranda, například takový můj sen Yamaha YBR 125 nebo Honda CBF 125, ale a to si budu muset zřejmě počkat jedině, až budu sám vydělávat (i když finančně by to vyšlo podobně, tak problém je v tom, že rodiče s motorkou nesouhlasí).

 

Takže prázdniny jsem si docela užil. Po nich jsem nastoupil na Průmku do prváku, to shrnu do pár vět, zatím jsem spokojenější než na základce, je tu větší volnost a nebuzeruje se tu za opravdu každou kravinu jako na základce, přístup k  žákům je pro mě příjemnější, i když se tu samozřejmě najdou věci, které se mi nelíbí, ale to všude, to si nedělám iluze. :D Co se týče učiva, tak zatím to zvládám (rozuměj nepropadám :D ), i když je pravda, že v nějakých předmětech jsem horší jak na základce, ale vzhledem k tomu, že studuji obor „ajťáka“, tak předměty jako počítačové sítě a obecně informatika (která je úrovní obsahu učiva úplně jinde, než na základní škole) mě baví a ve vyšších ročnících přibudou předměty jako je programování, operační systémy, praxe – hardware, grafika, snad všechno, co se počítačů týče budeme probírat, takže spokojenost i když plno věcí znát nebudu, takže se je budu muset naučit.

 

Teď mám docela útrum, protože zatím se to zimě docela daří, teploty i sníh oproti minulému roku, kdy jsem touto dobou v pohodě jezdil na skútru, teď se to fakt nedá. Docela se nudím, vzhledem k tomu, že nemůžu na kolo ani na skútr.

 

I přes mojí hroznou lenost, jsem se dokopal a udělal nový vzhled pro můj bývalý web FreeOKO, kde byly různé věci o hrách na počítač, někdy i nějaká videorecenze. No a teď momentálně dělám velice prasácký redakční systém pro správu tohoto webu, aby mohl jít v nejbližší době na internet, uvidím, jak se zadaří, jestli tam budu psát a nebo to skončí jako vždy, že jsem se na něj vykašlal. Co mohu říct, že jak jsem psal redakční systém, tak je hrozně prasácký, až mě to odrazuje na něm pracovat. Takže je opravdu dobré naučit se nějaký framework a psát to v něm, vzhledem k tomu, že jsem chviličku dělal v Nette Frameworku (skvělý český framework), tak mohu říct, že tam je ta přehlednost, bezpečnost, no prostě všechno dobré, co web potřebuje úplně suprové, oproti tomu, když se patláte v PHP bez frameworku. Možná si kladete otázku, proč jsem tedy redakční systém neudělal pomocí frameworku a na to můžu odpovědět, že i přesto jak se mi práce se samotným PHP nelíbí zhlediska prasáckého kódu, bezpečnosti,.. tak v něm nemám problémy napsat to z „hlavy“ zatím co u frameworku jsem měl dost problémy chápat, jak to funguje.

 

To je zatím všechno, třeba ještě někdy mezi svátkami napíšu, tak štastný a veselý Vánoce!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Doplňky pro odvodnění diuretika a suplementy